Liiga vara läinud täht…

Laupäeval (8. oktoobril) Portugalis toimunud Supersports 300 (WorldSSP300) maailmameistrivõistluste ajal suri 22-aastaselt elukutseline mootorrattasõitja Victor Steeman. Laastavat uudist kinnitas teisipäeval (11. oktoobril) Rahvusvaheline Motorattaföderatsioon.

FIM teatas, et Steeman sai Portugalis meistrivõistluste 14. kurvis toimunud mitme sõitja intsidendi tõttu raskeid vigastusi. Võistlusametnikud lisasid: 'Meditsiinipersonal ja sõidukid saabusid kohe sündmuskohale ning rattur viidi rajaäärsesse ja ringraja meditsiinikeskusesse, enne kui ta kopteriga Faro haiglasse toimetati.'

Kahjuks ei suutnud ringkonna meditsiinipersonali, marssalite ja haiglapersonali parimad jõupingutused tulemusi anda ning Steeman suri teisipäeval (11. oktoobril) haiglas. On teatatud, et Steeman sai pärast õnnetust polütrauma ja peavigastuse. Kui te pole teadlik, viitab polütrauma seisundile, kus keha sai 'plahvatusjuhtumite' tõttu elundivigastusi.

Ässa võidujooks kuldse südamega…

Mootorratturite perekonnaks olemisega kaasneb palju riske, millest nad on hästi teadlikud. Nende halvim õudusunenägu sai aga reaalsuseks pärast seda, kui Steeman 'seoses Autodromo Internacional do Algarves 14. kurvis kohutavasse avariisse'.

Victor Steemani perekond avaldas jõulise avalduse: 'Nüüd on juhtunud midagi, mida olete motosportlase vanemana alati kartnud. Meie Victor ei suutnud seda viimast võistlust võita. Vaatamata väljakannatamatule kaotusele ja leinale on meil ülimalt uhkusega jagada teiega, et meie kangelane suutis oma surma läbi päästa veel viis inimest, annetades oma elundid. Jah, Victor annetas oma elundid veel viie inimese päästmiseks, enne kui ta lõpuks taevasesse elukohta lahkus.

Viktori perekond lõpetas: 'Soovime tänada kõiki selle eest, kuidas olete viimastel päevadel meiega koos elanud. Jääme oma Viktorist tohutult puudust tundma. Mis puutub tema karjääri, siis Hollandi motosportlane alustas oma karjääri World Supersport 300 sarjas täiskohaga 2019. aastal ja sõitis MTM Kawasaki meeskonnas. Sel hooajal saavutas ta neli võitu, viis poodiumit ja kolm teibakohta, tehes sellega ajalugu ka World Supersport 300 klassis Circuit de Barcelona-Catalunya ringrajal enim poleepositsiooniga.

2020. aastal võistles Steemna Saksamaa IDM meistrivõistlustel 600 klassis. Siin võitis ta mõlemad sõidud ja lõpetas hooaja viiendal positsioonil. Eelmisel aastal tegi ta tagasituleku 2021. aasta Supersport 300 maailmameistrivõistlustel.

Tšehhis kindlustas ta teise pole-positsiooni ja võitis esimese sõidu. Hooaja lõpetas ta aga kümnenda kohaga. Sel aastal on tal kindel võimalus oma viimane võistlus võita, kuid kahjuks alistus ta vigastustesse. Kuigi tal oli ees pikk tee, jättis ta fännidele palju rohkem maha.